Pozycjonowanie stron www – skuteczność działań

Wartościowe linki czy także spam? Chcąc promować własną stronę internetową bardzo w znaczącej liczbie sytuacji używa się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i jeżeli zostanie rewelacyjnie wytworzony to na pewno umożliwi uzyskać bardzo wielu ewentualnych klientów. Jednak bardzo bardzo ważną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO oraz dodatkowo w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najlepiej istotną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technika zdobywania linków tym większa szansa na uzyskanie kar od google. Technologie zasadniczo dzielą się na dwie najpopularniejsze: spamowanie , a ponadto linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu nieznacznych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy też fora tematyczne przeróżnego rodzaju. Jednakże na nieszczęście znakomita większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Natomiast tego rodzaju linki posiadają przewagę ponieważ nie wymaganie ich kilka. Wystarczy tylko linków, ażeby pozyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta forma jest bardzo popularna wśród wielu osób.
Spam
Jest to forma, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z praktycznie dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie polecam wówczas także analizować czy uzyskany link jest świetny czy także raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy również zupełnie innych krajów. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko co tylko się da i jest linkiem. Natomiast niestety to podejście może powodować zyskanie kar od Google.
Polecam: strony zapleczowe na platformie blogowej.

Share

One comment on Pozycjonowanie stron www – skuteczność działań

Dodaj komentarz