Naciąg do rakiety tenisowej

Jednym z najbardziej wymagających sportów na świecie jest tenis ziemny. Wymaga on nie tylko i wyłącznie posiada de facto bardzo dobrej kondycji, niemniej jednak też zasobnego portfela. Niestety, ale tenis ziemny jest dość drogim sportem, na co wpływa de facto wiele czynników.

Po pierwsze do tenisa ziemnego jest nam niezbędny profesjonalny sprzęt, czyli bardzo wysokiej jakości rakieta tenisowa. Raz zakupiona rakieta tenisowa powinna nam posłużyć przez kilkanaście miesięcy. Kobiety najczęściej o sporo dłużej posługują się rakietą tenisową, niż panowie, którzy mają tendencję do ich łamania z powodu zastosowania za dużej siły.
Kolejną kwestią jest naciąg tenisowy, który musi być regularnie wymieniany. Amatorzy grający dwa razy w tygodniu mogą sobie pozwolić na przepływ naciągu raz na dwa miesiące. O ile jednak myślicie o profesjonalnej karierze tenisisty, to powinniście średnio raz na dwa tygodnie wymienić naciąg w waszej rakiecie. Dosłownie zdecydowanie najlepszy naciąg tenisowy szybko ulega zużyciu, dlatego nie powinniście tego lekceważyć i z dużą uwagą pilnować terminów konwersji naciągu. Co jakiś czas warto bez wątpienia zdecydować się na dodatkową przepływ naciągu, jeśli jesteście przed ważnym turniejem tenisowym. Właściwie każdy z waszych przeciwników z całą pewnością będzie posiadał na rakiecie świeży naciąg, gdyż zdecydowanie ułatwi mu to grę. Z całą pewnością przecież sami nie raz zauważyliście, że nowa struna tenisowa zwiększa siłę , a dodatkowo przede wszystkim prędkość uderzeniową piłeczki, co jest niesamowicie ważne przy grze w tenisa, ażeby szybko zdobyć punkty.
Źródło: marbello explosion.

Share

One comment on Naciąg do rakiety tenisowej

Dodaj komentarz