Lokalowa impreza andrzejkowa

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu zostały one głównie okazją ku temu, żeby sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż albo kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie przede wszystkim dla młodych dziewcząt, którym zawsze marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu prawdopodobnie. Nie przeszkadzało to jednak temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choć aktualnie obchodzi się je nieco inaczej.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji organizuje się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie podczas dyskoteki pojawiają się powiązane z andrzejkami atrakcje. Prócz tego lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed czasem zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset zł. Ich cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on zapewnia. Bo takie lokalowe andrzejki to nie wyłącznie tańce, niemniej jednak i rewelacyjne jedzenie. Ze stuprocentową pewnością na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, tylko ci, którzy mają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki bardzo często ograniczają się także do spotkań w gronie znajomych i również mogą być okazja do mile spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. W pewnych przypadkach z racji imienin Andrzeja organizuje się spotkania imieninowe.
Polecam: Zabawa Andrzejkowa.

Share

Dodaj komentarz