Kupujemy wyprawkę dla niemowlaka

 

Kiedy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży w mojej głowie rodzi się kilka pomysłu i pytań. Jak urządzić pokój malucha? Jakie zabawki dla niego wybrać? Natomiast jedyną kwestią jest głównie dobrze dopasowana wyprawka dla niemowlaka, w której nie powinno zabraknąć pieluszek jednorazowych, tetrowych , a ponadto flanelowych, chusteczek nawilżanych, mydełka, ręcznika czy kremu przeciwko odparzeniom.

Istotną kwestię stanowi też dobór pierwszych ciuszków dla malucha. W sklepach dziecięcych znajdziemy różne ubranka dla niemowląt, z których część bez wątpienia przypadnie nam do gustu. Powinniśmy zakupić wiele ich kompletów, które będą składały się z czegoś blisko ciałka, np body czy koszulki, a też czegoś dodatkowego, co okryje nóżki niemowlaka, mogą to być np śpioszki. W takim zestawie nie powinno zabraknąć również kaftanika, czyli koszulki rozkładanej, składającej się z dwóch warstw materiału. Długość body i koszulek zależy od pory roku i pogody albo zwyczajnie od naszych spersonalizowanych preferencji ubioru dzieci. Dalszym zakupem powinny być cienkie bawełniane czapeczki, które będą idealne w pierwszych dniach życia maluszka, a także sprawdzą się przy kąpieli. Waszemu maluszkowi nie może również zabraknąć skarpetek , a ponadto łapek, czyli rękawiczek bez palców.

 

Ciekawym wyjściem przy wyborze ubranek dla malucha mogą się okazać pajacyki dla niemowląt. Zakrywają one całe ciałko maluszka w tym rączki i nóżki, zastępując w tym względzie łapki oraz skarpetki. Tak samo jak śpioszki pajacyka zakładamy np na body.

 

Zobacz: wyprawka dla niemowlaka.

Share

Dodaj komentarz