Krzewy do ogrodu

Wyhodowanie własnych owoców wcale nie jest trudne. Nawet zupełnie inaczej. jest to proste, o ile mamy odpowiednie sadzonki.

Szkółka drzew owocowych jest nam w stanie zapewnić takie rewelacyjnej jakości sadzonki. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że te sadzonki powinny być hodowane w odpowiednich warunkach. Ważne jest to, w jakiej temperaturze i w jakiej wilgotności są trzymane te sadzonki.
Im temperatura i wilgotność są większe, tym zwykle szybciej rosnące rośliny. Jednakże nie prawie każde drzewo czy krzew takich warunków potrzebuje. Orzech włoski potrzebuje bardzo specyficznych warunków i dobrej gleby. Im lepsza jest gleba, tym lepsze są plony, ale akurat rodzaj gleby nie wpływa na okres owocowania. Orzechy zwykle owocują dopiero po siedmiu latach, niektóre odmiany po sześciu latach. Tak więc od posadzenia do momentu zebrania pierwszych owoców przyjdzie nam trochę poczekać. Jednak orzech jest bardzo wytrzymały drzewem, więc kiedy już urośnie, to plonuje przez długie lata i jego plony są faktycznie dobre. Sadzonki drzew owocowych zachowują się tożsamo. Jeżeli sadzonka była pozyskana ze przetestowanego źródła i jest oryginalną rośliną bez żadnych mieszanek, to jej owoce będą miały bardzo ładny kształt, kolor, smak i wartości odżywcze. Im bardziej dziko uprawiana była dana roślina, tym gorsze będzie miała walory smakowe i estetyczne. Krzewy owocowe które dziko wyrosły, mają zdecydowanie mniejsze i słabszej jakości owoce niż te krzewy, które pochodzą z renomowanych szkółek. Pozyskiwanie takich krzewów ze szkółek jest na 100 procent lepszym rozstrzygnięciem.
Zobacz również: szkółka krzewów owocowych.

Share

One comment on Krzewy do ogrodu

Dodaj komentarz