Jak upiększyć ogród – rośliny ozdobne

W każdym ogrodzie muszą znaleźć się rośliny ozdobne. Wspaniale zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z znajomymi a także familią, ale też miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy oraz zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, ażeby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez śliczne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko wspaniale wyglądają, niemniej jednak również uzupełniają dokładnie sprecyzowane style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących interesujące kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Odznaczają się cudownymi kwiatami. Co więcej, są to rośliny łatwe w uprawie, więc nawet osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją również na balkonach w donicach. Powinno się pamiętać, że hortensje doceniają glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Interesującą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy adekwatnej pielęgnacji osiąga dosłownie kilkanaście metrów wysokości. Co bardzo ważne, świetnie znosi brak słońca.

Sprawdź również informacje na stronie: Hortensja Hot Red.

Share

Dodaj komentarz