Jak badać poziom cukru we krwi

Cukrzyca uznawana jest teoretycznie za choroby nieuleczalne, aczkolwiek różnicujemy ją na cukrzycę typu pierwszego i cukrzyca typu drugiego. Jeżeli już cukrzyca typu drugiego, której źródłem są przede wszystkim konkretnych geny i która związana jest z dziedziczeniem, jest nieuleczalna, o tyle cukrzyca wieku młodego w znaczącej liczbie sytuacji daje się ustabilizować. Stabilizacja ta wykonywana jest za pomocą konkretnych dawek insuliny, a też adekwatnej diety.

Należy używać glukometr, b systematycznie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i równocześnie również konieczne jest pilnowanie, ażeby w naszej diecie nie pojawiały się te produkty, które mogą doprowadzić do wysokich wahań.
Cukrzyca bardzo łatwo jest zdiagnozować po swoim samopoczuciu. W bardzo wielu przypadkach objawia się ona znacznym spadkiem energii i to tak sporym spadkiem, że jesteśmy w stanie usnąć na siedząco. Jeśli więc to tak czy w tych czas byliśmy pełni energii, a w tym momencie zdarza nam się usnąć tam, gdzie siedzimy, To czym prędzej powinno się się wybrać na badanie poziomu cukru we krwi. Badanie takie powinno zostać wykonane z krwi obwodowej, którą oddamy do badania w najbliższym ośrodku zdrowia. Na wynik badania powinno się poczekać od dwóch zazwyczaj do 5 dni. Gdy okaże się, że problemem jest cukrzyca, trzeba się zaopatrzyć w glukometr, a następnie systematycznie badać poziom cukru we krwi, porównując wartości zarówno przed posiłkiem, jak i po posiłkach do glukometru musimy mieć również paski do glukometrów, które powinno się co jakiś czas dokupować, , a dodatkowo dodatkowe nakłuwacze.
Sprawdź tutaj: paski do glukometrów.

Share

One comment on Jak badać poziom cukru we krwi

Dodaj komentarz