Ile kalorii ma pączek?

W polskiej tradycji nie brakuje dni, które obchodzi się w piękny sposób. Takimi na pewno są święta, które wynikają z wiary.

Takimi dniami, o specyficznym charakterze są też te, które od lat obchodzi się w taki sam sposób. One też wynikają z tradycji. Kilka z nich obchodzi się już od pokoleń. Inne do tradycji weszły dopiero ostatnimi czasy. Do takich dni, które od wieków obchodzi się tak samo, na pewno trzeba tłusty czwartek. To dzień, który niejako poprzedza początek wielkiego postu. Tłusty czwartek jest tym czwartkiem, który jest wprost przed środą popielcową. To więc ostatni czwartek karnawału.
Jak obchodzi się tłusty czwartek? Wręcz niezbyt duże dzieci wiedzą, że w tym dniu pączek posiada własne święto i obchodzi się je w taki sposób, że prawie każdy stara się zjeść choćby jeden pączek. O ile paczka się nie zje, to w sumie nic złego się nie stanie. Nie będzie to powodowało żadnego nieszczęścia ni niczego w tym rodzaju. Jednakże nie na tym cała idea polega. pączki są smaczne, słodkie. Nie prawie każdy jada je na co dzień. Dlatego w tłusty czwartek jest ku temu szczególna okazja. Tym bardziej, że pączki na tłusty czwartek za każdym razem są jakiś lepsze. Piecze się ichniejszym więcej na innym tłuszczu niż zwykle i dlatego ichniejszym smak jest dużo lepszy. Oprócz tym jeżeli już w ciągu roku jada się je sporadycznie lub wcale, to w tłusty czwartek w każdej chwili będą smakowały priorytetowo. Dlatego dla wielu ludzi tłusty czwartek jest dniem, kiedy pączek jest obowiązkową przyjemnością. A że piecze się je wtedy w wielu wariantach, na jednym pączku zwykle się nie kończy.
Sprawdź: Pączki na tłusty czwartek.

Share

Dodaj komentarz