Dobrze zaprojektowana strona www

Samodzielne projektowanie stron internetowych nie jest łatwym zadaniem i wymaga nie tylko adekwatnej wiedzy, niemniej jednak również dużego doświadczenia w tej kategorii. Jeżeli już strona ma spełniać wszystkie wymagania i odpowiadać obowiązującym trendom, całkiem dobrze zdać się na pomoc fachowców. Firma, która się tego podejmie, powinna rozpocząć pracę od dokładnego analizowania profilu działalności swojego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być priorytetowym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej odnaleźć i jaki szczegół kampanii marketingowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, na starcie na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie wymagania klienta. Dalszym krokiem, jaki obejmuje projektowanie stron internetowych, jest stworzenie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i umiejętności obsługi kodu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się kodowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną ogół. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem programów odpowiadających w głównej mierze za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy działa ona bez zarzutu, to projektowanie stron www można uznać za zakończone. Jednakże wręcz najlepiej wykonana strona nie będzie widoczna w sieci pośród wielu jej podobnych, trzeba zatem przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W przypadku stron firmowych przekłada się to nieomalże samoczynnie na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem towarów lub usług.

Share

Dodaj komentarz