Dobre oświetlenie

Kiedy dekorator wnętrz pracuje nad zleconym mu projektem, bardzo w ogromnej liczbie przypadków poszukuje inspiracji w sieci. Niekiedy inspiruje się schematami, które już kiedyś stworzył.

Na 100 procent nigdy nie powiel ich, bo prawie każdy taki projekt musi być oryginalny i wspaniały. Wręcz jeżeli już upodobania klientów w wielu kwestiach są zbieżne lub takie same. W każdym takim przypadku polecam dokonywać konwersji, bo inaczej klient mógłby zarzucić projektantowi brak profesjonalizmu. Jeżeli w danym pomieszczeniu zastosowano stojące lampy Tom Dixon, to w innym wyszukuje się wykorzystania dla lamp innego rodzaju lub przynajmniej w innej formie.
W pracy nad takimi schematami uwzględnia się nie wyłącznie panujące w aranżacji wnętrz trendy, ale przede wszystkim nadzieja klientów. Jeżeli już na przykład podobają im się lampy moooi, to takie wprowadza się do projektu jeśli zależy im na tym, ażeby z ich mieszkań nie zniknęły rodzinne pamiątki, a jedynie zmieniono ich rodzaj ekspozycji, to takie zalecenia polecam wziąć pod uwagę. Nie w każdym momencie bowiem ludzie wolą ażeby ichniejszym mieszkania przemieniać diametralnie. To z pewnością dotyczy sytuacji, kiedy aranżowanie wnętrz ma dotyczyć tych, które już jakoś są urządzone. Tam, gdzie nie ma niczego można dowolnie projektować, gdzie umieści się lampy Tom Dixon czy właściwe meble. Byleby to zyskało aprobatę zleceniodawcy. W przypadku aranżowania wnętrz urządzonych, sprawa jest bardziej skomplikowana, jednakże schludny architekt wnętrz poradzi sobie z takim zamówieniem bez najmniejszego problemu. Tym bardziej, jeżeli już pracuje w danym fachu kilkanaście lat.
Źródło informacji: cole&son.

Share

One comment on Dobre oświetlenie

Dodaj komentarz