Dobór pracowników

Nie każda firma ma dzisiaj czas na wyszukiwanie dobrych pracowników, bo jak aby na to nie patrzeć, to za każdym razem zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj często firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które doskonale znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie tylko profesjonalni rekruterzy, ale i osoby, które idealnie znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju w dużej liczbie przypadków zatrudnia się też psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie chce się przechodzić przez kompletne etapy rekrutacyjne. W każdym wszak takim przypadku procedury zaczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeżeli takich jest dużo, wiele czasu zajmuje ich przeglądanie i wychwytywanie tych najbardziej odpowiednich. O ile zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ich celem jest również przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej ma możliwość zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia paru ostatecznych kandydatów i w gronie nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem działania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej decyzji głos polecam już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Zobacz również: doradztwo personalne.

Share

One comment on Dobór pracowników

Dodaj komentarz