Budowa bloga i jego promocja

Niejedna osoba marzy o tym, ażeby gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć swojego bloga lub stronę www i posiadać swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się własną wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii fotografii czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej interesują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak proste jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w internecie wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… jednakże tylko ich autorzy wiedzą, ile za tym łatwym designem kryje się linijek programu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka sposobność, pozostaje jeszcze założenie bloga online na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A jeżeli już i taka forma im nie odpowiada, mogą w każdej sytuacji poprosić o pomoc specjalistę. Natomiast samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, wręcz jeżeli już zapełniona jest interesującą, wartościową treścią, musi być należycie rozpowszechniona w internecie, tak by mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które także da się wykupić u profesjonalistów, działających samotnie, albo w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu w przyszłości pisanie bloga online będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego dochodów.
Rodzaje wypłat osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi internetowe, często nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych pensji. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, jednakże w Stanach Zjednoczonych albo zachodniej Europie mamy wiele przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, niemniej jednak jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na 2 kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wówczas, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – na przykład możliwość ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka itd. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest np przez wyświetlanie reklam albo afiliację. Jednakże aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na sporo pracy i cierpliwości.

Artykuł powstał przy współpracy z rfmfm.com.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

Share

One comment on Budowa bloga i jego promocja

Dodaj komentarz